Bagel Boys
Delivery Service
Have you ever craved fresh bagels and cream cheese on a Sunday morning, but just didn’t want to go out and get them? We are here for you!
We deliver fresh bagels from the Bagel Factory Cafe right to your front doorstep on Sunday mornings.
We deliver to: Birmingham, Beverly Hills, Bingham Farms, Franklin, Bloomfield Township, Bloomfield Hills, West Bloomfield, Farmington Hills, and Royal Oak.
We are 3 students who attend Birmingham Public Schools. We came up with the idea of a bagel delivery service when the local bagel factory closed. We are budding entrepreneurs and are excited to provide a service to our community by delivering fresh bagels and cream cheese on Sunday mornings directly to your door. We are grateful for our customers and we are motivated by making you, our customers, happy!
We also now donate 10% of all proceeds to Beaumont Hospital in support of COVID-19.
Bagels
Half Dozen Bagels (6 Bagels) – $8
Baker’s Dozen (13 Bagels) – $14
1 Dozen and a Half (18 Bagels) – $19
2 Baker’s Dozens (26 Bagels) – $27
3 Baker’s Dozens (39 Bagels) – $40
Flavors:
Plain
Salt
Poppy Seed
Egg
Onion
Everything
Sesame
Garlic
Garlic/Everything
Cheddar Cheese
Parmesan
Asiago
Jalapeno
Honey Wheat
Multigrain
Rye/Pumpernickel
Cinnamon Raisin
Chocolate Chip
Cinnamon Chip
Cinnamon Crisp
Blueberry
Sun Dried Tomato
Spinach Feta
Garlic/Mozzarella
Salt Stix
Sesame Stix
Onion Stix
Onion Roll
Cream Cheese
Small (3oz.) Plain Cream Cheese – $1.85
Plain or Lite Plain
Small (3oz.) Flavored Cream Cheese – $2.10
Chive, Lite Chive, Veggie, Honey Walnut, Cinnamon Honey, Strawberry, or Jalapeño
Small (3oz.) Premium Cream Cheese – $2.35
Salmon
Large (8oz.) Plain Cream Cheese – $3.35
Plain or Lite Plain
Large (8oz.) Flavored Cream Cheese – $4.05
Chive, Lite Chive, Veggie, Honey Walnut, Cinnamon Honey, Strawberry, or Jalapeño
Large (8oz.) Premium Cream Cheese – $4.35
Salmon
Lox
Fresh sliced Nova Lox from Acme Smoked Fish. Acme’s’s history dates back to the early 1900’s, in Brooklyn, NY. Four generations later, Acme continues to be family-owned and operated.
1/4 Pound – $8
1/2 Pound – $15
1 Pound – $29
2 Pounds – $58
3 Pounds – $87
THINK Business Live with Jon Dwoskin
May 27, 2020
The Jewish News
May 20, 2020